X

Zadzwoń: 609 447 887


Jesteśmy dostępni
od 8:00 do 20:00

Zadzwoń: 665 446 556


Jesteśmy dostępni
od 8:00 do 20:00

GPS a Flota pojazdów

Nawi24 > GPS  > GPS a Flota pojazdów

GPS a Flota pojazdów

GPS, czyli Global Positioning System jest programem, którego głównym cel polega na dostarczaniu użytkownikowi danych na temat lokalizacji oraz ułatwianie procesu nawigacji. Stworzony został przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, obecnie dostępny jest praktycznie dla każdego użytkownika na Ziemi. System ten jest darmowy zgodnie z polityką Departamentu Obrony USA.

Oprócz systemu GPS istnieją również inne narzędzi służące do lokalizacji pojazdów. Takimi są np. europejski Galileo (uruchomiony dopiero od 15 grudnia 2016), rosyjski GLONASS czy chiński Compass. Jednak to właśnie amerykański GPS jest najpopularniejszym i powszechnie używanym systemem do nawigacji. Do określenia pozycji interesującego nas obiektu poprzez GPS potrzebny jest jednoczesny odbiór z przynajmniej czterech satelitów. Zastosowane odbiorniki w systemie Nawi24 mają dokładność nawet do 2m. Oprócz tego system taki może pełnić funkcję kontroli czasu pracy kierowców. Tak właśnie działa Nawi24, system który jest sprawdzonym źródłem informacji niezbędnych w planowaniu transportu, kontroli realizacji zleceń, czasu prac i aktywności kierowcy w oparciu o dane z tachografu.

Szeroki zakres zastosowań systemu GPS pozwala na wykorzystanie technologii w wielu branżach, od transportu i branży TSL, pozycjonowania maszyn budowlanych, samochodów osobowych, specjalistycznego sprzętu, przez policję i ochronę, aż do lotnictwa wojska czy służb ratowniczych. Same nadajniki GPS wykorzystywane w technologii Nawi24 projektowane i produkowane są przez nas, co czyni je przede wszystkim niezawodnymi, ale również dopasowanymi i „szytymi na miarę”.

Dlaczego warto skorzystać z Nawi24?

Nasze nadajniki mają możliwość pobierania informacji z szyny CAN oraz tachografu, w których znajdziemy informację na temat pozycji interesującego nas obiektu w czasie rzeczywistym. Ponadto dane o stanie pracy silnika pojazdu (np. ewidencji postojów na biegu jałowym), zużyciu paliwa poprzez analizę spalania do ilości zatankowanego paliwa czy sposobu jazdy kierowcy (poprzez ewidencję przekroczonych ograniczeń prędkości drogowych i historii obrotów silnika) w bardzo prosty i wygodny sposób pozwalają nam na optymalizowanie wydatków. Sposób, w jaki powstał system Nawi24, pozwala na stałe monitorowanie nowinek technologicznych, które na bieżąco wdrażane są do aplikacji w celu rozbudowywania go o nowe funkcjonalności zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami w branży transportowej.