X

Zadzwoń: 609 447 887


Jesteśmy dostępni
od 8:00 do 20:00

Zadzwoń: 665 446 556


Jesteśmy dostępni
od 8:00 do 20:00

6 powodów, dla których warto skorzystać z monitoringu floty!

Nawi24 > Oszczędność  > 6 powodów, dla których warto skorzystać z monitoringu floty!

6 powodów, dla których warto skorzystać z monitoringu floty!

Prowadząc firmę związaną z branżą transportową, z całą pewnością słyszałeś o szerokich możliwościach oraz korzyściach, jakie daje monitoring pojazdów. Jeżeli nadal nie zdecydowałeś się na wdrożenie takich usług w swojej firmie, na pewno warto to przemyśleć. Poznaj 6 czynników, które z pewnością wpłyną pozytywnie na Twój czas pracy oraz odpowiednią komunikację pomiędzy kierowcą, a firmą.

 

  1. Kontrola kosztów paliwa Podstawowym elementem przemawiającym za wdrożeniem systemu monitoringu pojazdów jest efekt, jaki możemy uzyskać poprzez stały pomiar spalania paliwa, który uzyskuje się bezpośrednio z wtrysków paliwa. Monitoring ten polega na analizie i porównaniu stanu z dokumentami zakupu paliwa, jednocześnie wychwytując i raportując ewentualne odstępstwa od normy czy różnice w ilości. Dzięki temu jesteś w stanie cały czas weryfikować potencjalne zmiany i zapobiegać niepotrzebnym stratom.
  2. Kontrola kosztów serwisowych Na podobnej zasadzie działa panel serwisowy. Tutaj jednak automatycznie powiadamiani jesteśmy o terminie przeglądów technicznych czy wymianie oleju. System informuje nas również o zaistniałych problemach technicznych dzięki prezentacji kontrolek alarmowych z deski rozdzielczej pojazdu. Tak więc cały proces jest zautomatyzowany po to, aby zaoszczędzić Twój cenny czas.
  3. Kontrola czasu pracy kierowców Czas w transporcie to synonim bezpieczeństwa. Monitoring i identyfikacja karty kierowcy oraz raporty czasu pracy – wszystkie te elementy, ale także bieżący podgląd na czas pracy kierowcy z rozbiciem na dany kraj działają zgodnie z Rozporządzenie (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady nr 561/2006.
  4. Karty drogowe Automatyzacja kart drogowych polegająca na dostępie do raportów ewidencji bezpośrednio w systemie lub mobilnej aplikacji to kolejny element wpływający na oszczędność czasu. Takie rozwiązanie z powodzeniem zastępuje ręczne prowadzenie kart drogowych.
  5. Wytyczanie tras przejazdu Proces automatyzacji dotyczy również funkcjonalności związanej z wytaczaniem tras i wszystkich elementów tego dotyczących. System uwzględnia drogi płatne, nośność przepraw, a także przesyła trasę kierowcy na urządzenia mobilne wraz z raportami np. co 30 minut sms’em. Automatyzacja to oszczędność na wielu płaszczyznach.
  6. Kontrola i bezpieczeństwo ładunku Posiadając odpowiednią technologię monitoringu floty, nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego ładunku. Zainstalowane czujniki otwarcia przestrzeni ładunkowej w czasie rzeczywistym powiadamiają dyspozytora o zdarzeniu, podając przy tym jego dokładną lokalizację.